Engelli Asansörü

Engelliasansörü sadece engelliler için değil, yaşlıların ya da bir yerlere inip çıkmaktazorlanan insanların hayatlarını kolaylaştırmak için icat edilmiş çok önemli bir cihazdır.Bu cihazlar sayesinde birçok mekânda rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Engelliasansörleri bilindiği üzere ülkemizde halen yaygınlaşmamış ve tanınmamış bir uygulamadır. Aslındaengelli ya da yaşlı insanlar için iç ve dış ortamlarda tasarlanmış en önemli cihazlardanbirisidir. Engellilerin bir bakıma eli, ayağıdır. Engelli insanların da yapması gerekenişlerve gitmesi gereken yerler vardır. Dik mekanlar ve merdivenler onlar için ekstradan engel olmaması gerekir. Bu yüzden engelli asansörü çok önemlidir.

Engelli asansörleri sayesinde artık bütün engelli vatandaşlarımız bazıbankalarda, birçok kamu kurum ve kuruluşlarında ve bütün hastanelerde kendi başlarına işlerini rahatçahalledebilmektedir. Günümüz teknolojisinde 4 (dört) metre yüksekliğe kadar neredeyse herortama dikey kuyusuz engelli asansörü kurulumu sağlanmaktadır.

Bulunduğunuz ortamın özelliğine ve mekânın genişliklerine göre değişen birçok marka vemodelleri mevcuttur. Herkesin bütçesine göre asansör çeşitleri bulunmaktadır.Zeminin uygunluğu çok önemli değildir. Çalışmalar ortama göre değişkenlikgösterebilmektedir. Dikey Platform Engelli asansörleri içerisinde "Sites Hide" olarak adlandırılan bir modelimiz bulunmaktadır. Bu model en fazla 3-4 merdiven kadar yani 70 cm. yüksekliğinde, daha çok estetik öncelikli mekanlardakullanılan bir modeldir. Dış ortamın yapısına kamufle olur. Yani bulunduğu alandaki zeminin yapısıasansör üzerine uygulanmaktadır. Bu sayede hem bulunduğu mekân hem de asansörestetik bir yapıya kavuşmaktadır.

Engelli Asansörleri

Engelliasansörleri metro girişleri, oteller, hastaneler, sosyal tesisler, kamukurumları, alışveriş merkezleri, alt ve üst geçitler, üniversiteler,müzeler, müstakil dubleks ve tripleks evler gibi alanlarda engelli asansörü

kullanıldığı gibi aynı zamanda müşterek apartmanlarda ve yat, tekne gibi özelalanlarda da kullanımı sağlanmaktadır.

Merdivenasansörleri daha ergonomik bir yapıya sahiptir. Diğerlerine göre daha azyer kaplar ve maliyeti daha düşüktür. Çok kapsamlı alanlarda kullanılabilmektedir. 250kg ağırlığı taşıyabilen merdivenasansörü, dört katlı müşterek apartmanlarda bile kullanılabilmektedir. Tek raylıve çift raylı seçenekleri vardır. Merdivenin dönerli ya da yuvarlak olması

hiçbir sorun teşkil etmez. Firmamızda, her türlü merdiven şekli için üretilmiş merdiven asansörü mevcuttur. Kendi isteğinize ve zevkinize bağlı olarak bütün modellerin birkaç farklı kumaş tipi bulunmaktadır.

Merdiven asansörü

Merdivenasansörü kullanımı açısından daha çok şahsi mekanlarda tercih edilmektedir. Hemfiyatı hem de kullanımı daha cazip bir protez olduğu için müşterilerimizin aklınamerdiven asansörü yatmaktadır. Görüntüsü ve çalışma sistemi de insanları çok etkilemektedir.Katlanabilir yapıya Merdiven Asansörleri sahip olduğu için dar ortamlarda bile yer kaplamaz. Bu sayedekullanacak kişilere de kolaylık sağlar. En önemlisi emniyet konusunda bütüncihazlarımız son derece dikkat edilmiştir. Bütün cihazlarımızda emniyet kemeri yada bariyeri bulunmaktadır. Merdiven asansörleri koltuklu çeşitleri bulunduğu gibi çok ziyaretçialan bazı dış mekanlarda platform tipi merdiven asansörleri debulunmaktadır. Platform tipi merdiven asansörü engelli aracı taşıyabilecek bir yapıyasahiptir. Dönerli merdiven tiplerine uygun değildir. Sadece 45 derecelik açıya kadar olanmerdivenlere uyumludur. www.guven-asansor.comdan ya da (0212) 274 93 18 - (0533) 736 80 78 den ulaşabilirsiniz.